ZÁŽITKY A PONAUČENIA Z ROKU 2016

by - decembra 31, 2016

Ahojte! Vítam vás pri tomto článku, v ktorom vám zhrniem môj rok 2016. Predstavím vám zážitky, na ktoré veľmi rada spomínam, pár ponaučení, čo som sa naučila za tento rok!

1. Zážitky + cestovanie

- Top Dancing (15.4 - 16.4 2016)

Táto tanečná súťaž ma baví už od momentu, keď som tam bola prvý krát s kamarátkou. Najskôr som ju neznášala, pretože som tam bola súťažiť spolu s tanečnou skupinou, do ktorej som chodila, ale tak sme sa strápnili, že som si vtedy povedala, že tam nevkročím. Ale nakoniec som sa nechala ukecať a tak odvtedy tam chodím každý rok a vždy si to užijem.

- 2-týždňová prax v Materskej škole (30.5 - 10. 6. 2016)

Keďže chodím na pedagogickú školu a som v odbore Učiteľstvo pre materské školy, na konci roka sme mali prax v MŠ. Praxovala som dva týždne v Materskej škole Janka Kráľa v Topoľčanoch, kde bolo super, pretože sama som v detstve túto škôlku navštevovala. Bola som v triede pani riaditeľky a zároveň aj triednej učiteľky mňa, keď som tam chodila. Odniesla som si z tade veľa dobrých zážitkov, skúseností a deti boli úžasné. 

- Dovolenka v Chorvátsku - ostrov Krk: Baška (27.8. - 2.9. 2016)

Toto bola asi prvá dovolenka, ktorá nevypálila najlepšie, pretože okrem dvojhodinového státia v zápche sme ďalšiu hodinu hľadali apartmán, kde by sme sa mohli ubytovať, keďže sme nemali nič zajednané. Nakoniec sme našli voľný apartmán, aj keď nebol luxusný, ale boli sme radi, že nejaký je. Behali tam všelijakí pavúci, ale tak zvládli sme to a bez ohľadu na to všetko to bola jedna zo skvelých dovoleniek. More bolo strašne ľadové, ale ja som sa aj tak v ňom vykúpala do sýtosti.
- 3-dňový výlet do Prahy (23.9. - 25.9. 2016)

Tento výlet bol pre mňa skvelý, pretože som do Prahy išla po prvýkrát s rodičmi a mohla som im ukázať, kde všade som bola, keď sme boli v Prahe zo základnej školy. Bola som nadšená, keď sa im Praha páčila a chcú tam ísť znova.- Mikulášska párty s Gipsy Čáve (9.12.2016)

Riaditeľka na škole, kde chodím si na Mikuláša pre nás pripravila prekvapenie v podobe tejto skupiny. Užila som si to úplne najviac ako sa dalo, spievali sme a tancovali. Bola som úplne šťastná!

Tvár mám od džokondy, lebo sme mali Mikuláša a schytala som to od čertov 

2. Ponaučenia

- Byť sama sebou, aj keď sa to niekomu nepáči

Bývala som taká, že som sa neustále podriaďovala druhým a snažila som sa byť podľa predstáv ostatných. Tento rok som si konečne dupla a povedala si, že končím. Začala som si užívať svoje vlastné ja a prestala sa starať o to, kto si čo o mne myslí. Na druhej strane som prijímala aj kritiku lepšie ako v minulosti, niečo som si z toho zobrala a niečomu len zasmiala. Som hrdá na to, že som to dokázala a vyviazla som z toho kruhu. Už sa nesnažím byť taká, akú ma chce niekto iný. Som taká aká som a mám okolo seba priateľov, ktorí to rešpektujú a aj tak ma majú radi.

- Zbaviť sa strachu a kráčať za svojím snom

Strach je len naša fantázia mysle, keď máme pochybnosti, že je niečo náročné a nezvládneme to. Ja som si to uvedomila až teraz, že strach neexistuje. Vždy som mala pochybnosti a strach, že to nezvládnem a zlyhám, ale teraz konečne viem, akú hlúposť som robila. Že som sa niekedy bála úplne zbytočne. Strach ma vždy držal na mieste, ovplyvňoval ma, aby som nerobila to, čo ma baví a nič neriskovala. Bála som sa ísť si za niečím, čo som skutočne chcela, pretože som mala strach, že to nedokážem alebo nedotiahnem do konca. Strach ma už viac vôbec nedrží na mieste a ak sa objaví, zahnám ho do úzadia a idem si za svojím.

- Šíriť lásku, nie nenávisť

Áno, každý na tejto planéte niekoho neznáša pre nejaký dôvod. Ja som sa naučila, že aj keď niekoho nemám rada mám tú osobu rešpektovať. Pretože niekto nenávidí mňa. Nechcem tráviť svoj život tým, ako neustále premýšľam nad niekým, koho nemám rada. Nechcem myslieť negatívne a nebudem vysielať nenávisť. Preto radšej trávim čas s priateľmi, ľuďmi, ktorých mám rada a radšej myslím na pekné veci, ktoré sa mi spája s ľuďmi, ktorých mám rada a ktorí majú radi mňa.

- ,,To dobré vidíme len srdcom. To podstatné je očiam neviditeľné."

Každý človek má v sebe niečo dobré, aj zlé. Niekto sa rozhodol, že bude ukazovať svoju zlú stránku, niekto zase tú dobrú. Na každého človeka sa pozerajte srdcom. Nie očami. Pretože to, čo oči vidia nemusí byť pravda. Srdce vždy vie pravdu.

Toto je všetko na dnešný článok, ja vám prajem všetko dobré do Nového roka a vidíme sa pri ďalšom článku!

S láskou,
Nikol,xoxo

You May Also Like

0 Comments