CIELE A PREDSAVZATIA NA ROK 2017!

by - januára 01, 2017

 Je 1. január, nový rok a ja sedím pri notebooku so šálkou čaju. Včerajší Silvester dopadol celkom dobre, až na tie petardy a pirátov. Silvester som strávila vonku s kamarátkou, potom som išla domov a polnoc, teda príchod nového roka, som oslávila s rodičmi. 

Dnes som si pripravila moje ciele a predsavzatia, ktoré by som rada tento rok splnila. 

1.Ciele

a) Byť celý rok šťastná, zdravá a sama sebou

Tento cieľ si určujem každý rok, pretože podľa mňa je šťastie a zdravie v živote každého veľmi dôležité. Som človek, ktorý sa teší z každej maličkosti. Sama sebou chcem byť hlavne preto, že som v minulosti často predstierala, že som iná. Nechala som sa ovplyvňovať názormi iných a nedokázala som povedať, čo si myslím ja. Ale konečne som sa poučila a preto chcem byť aj naďalej takou, akou som. A radím vám, nikdy nerobte rozhodnutia podľa toho, čo vám hovoria ostatní. Rozhodnite sa sami za seba.


b) Vydať knihu

Milujem písanie, vždy do neho vložím kúsok zo seba. Písanie považujem za neodlepiteľnú súčasť môjho bytia. Keď píšem príbeh, vždy tam dávam svoje pocity, to, ako sa cítim a dávam tam kúsok zo seba samej. Pocit, keď si otvorím word a všetko, čo je vo mne tam napíšem a zbožňujem, keď z toho vznikne niečo skvelé. Písanie je to, čo napĺňa môj život, keby som nezačala písať, pravdepodobne by som nemala žiadne koníčky a nevenovala by som sa ničomu. Zapadá to do môjho života, do obrovskej skladačky.

c) Dosahovať aj naďalej dobré výsledky v škole

Škola je pre mňa dôležitá, pretože bez vzdelania by sme sa nezamestnali a nenabrali také skúsenosti a poznatky, ktoré potrebujeme. Áno, častokrát dostávam prezývku "bifľa", pretože mám samé jednotky, ale mne to vôbec nevadí, beriem to ako srandu a zasmejem sa na tom. Ale prosím vás, nikdy sa neprestaňte učiť, pretože mať samé päťky je teraz "in". Učíte sa pre seba, aby ste sa v živote niekam dostali. Verte mi, škola je dôležitá. Nie je to niečo nepotrebné, ako si viacerí myslia.

d) Venovať sa blogu

Blog som vymazala už párkrát, ale tento sa už budem snažiť prevádzkovať tak, aby som ani nepomyslela nad myšlienkou, že ho opäť celý vymažem. Budem sa snažiť písať z každého niečo, aby si každý prišiel na svoju šálku kávy. Dúfam, že ma v tom podporíte a budete navštevovať môj blog.


2. Predsvzatia

A) Budem sa viac venovať priateľom

Niekedy sa mi zdá, že robím všetko možné, len netrávim čas s priateľmi. Po škole idem rovno domov a nikdy ma nenapadne nejakú kamarátku na niečo pozvať alebo sa len tak prejsť. Zmením to a budem sa snažiť tráviť s nimi viac času! 


B) Spoznať nových ľudí

Nie je to ako predsavzatie, skôr prianie na tento rok, ale zaradila som ho sem. Chcem spoznať nových ľudí, ktorí mi do života niečo dajú. Samozrejme, nepotrebujem okolo seba milión ľudí, ale mám rada spoločnosť a čím viac ľudí, tým lepšie. Nie je to nevyhnutnosť, skôr také menšie želanie, pretože sa rada zoznamujem s novými ľuďmi. 

C) Budem lepšou osobou

Chcem byť milá, láskavá a chcem pomáhať. Nechcem patriť medzi tých falošných ľudí, ktorí ohovárajú a klamú za každým rohom. Chcem, aby ma aj ľudia vnímali ako dobrú osobu, ktorá vždy pomôže. 

D) Prečítam viac kníh

Milujem knihy, milujem čítanie a rada trávim čítaním čas. Nedokážem si môj život bez kníh predstaviť, pretože ak nemám nejakú novú knihu na čítanie, idem sa zblázniť. Rada spoznávam nové knihy, tak ak by ste mali dobrý tip na nejakú knihu, hoďte mi ju do komentáru!

Toto je všetko, verím, že sa vám článok páčil a budem rada za každý komentár!

S láskou,
Nikol,xoxo

You May Also Like

2 Comments

  1. Veľmi pekné a užitočné ciele,predsavzatia a musím povedať ,že ma aj inšpirovali :) .Tak držím palce nech sa ti v tom darí a prajem ti krásny rok 2017, nech je lepší ako ten predošlí :) .Super článok!

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujem veľmi pekne, som rada, že ťa to inšpirovalo. Aj tebe prajem šťastný nový rok, nech zažiješ veľa krásnych chvíľ! Ďakujem ešte raz 😊

      Odstrániť