ŽIADNE STRETNUTIE NIE JE NÁHODNÉ

by - marca 14, 2017

Dnes by som sa s vami rada podelila o zaujímavú udalosť. Som typ človeka, ktorý rád zbiera autogramy od niekoho, koho však ani nepočúvam alebo tomu nevenujem nijakú pozornosť. Zbieram to preto, aby som si tým pripomenula, že aj toto sa v mojom živote stalo.

Keďže dnes boli maturity, riaditeľka školy nás vyhnala do kina v Topoľčanoch. Avšak poznáte to, ufrflaný stredoškoláci čakajú na nudnú prednášku, predstavenie a celkovo očakávajú niečo zlé. Ale po kine sa začala šíriť klebeta, že ideme na Thomasa Puskailera, ktorý nám má hovoriť niečo o životnom prostredí. Mne osobne to zdvihlo náladu, pretože konečne sme mali ísť na niekoho, kto je trochu známejší, aj keď jeho hudbu a tvorbu vôbec nepočúvam.


Táto prednáška mi však otvorila oči z celkom iného dôvodu. Väčšina bola unudená, pretože veci ako, že máme chodiť pešo a na bicykli sme počúvali už od detstva. Áno, aj ja som bola taká, všetko ma nudilo, nič ma nezaujímalo a bola som rada, že sa neučím. Lenže teraz, keď už som staršia a som na strednej škole, som začala brať tie besedy inak. Vždy sa snažím počúvať, aj keď to nie je pre mňa nejak extra zaujímavé. Ale beriem to tak, že ten človek sem prišiel, aby som sa od neho niečo naučila.


V živote to funguje tak, že stretávame ľudí, aby sme sa od nich niečo mohli naučiť. Aby sme do nášho života získali niečo, čo potrebujeme. Niekedy si ani neuvedomujeme, ako nám ostatní ľudia môžu formovať osobnosť. Ako nás ovplyvňujú a posúvajú. 

Či tomu veríte alebo nie, no žiadne stretnutie nie je náhodné.  Ľudí stretávame, pretože sa môžme od nich niečo naučiť. Keď tomu začnete veriť, získate iný pohľad na všetky stretnutia, ktoré sa vám udiali. Tu je malý príklad: stretneme negatívneho človeka, ktorý je večne zamračený, nervózny a stále myslí len na zlé veci, môžete sa od toho človeka naučiť, že nikdy nesmiete myslieť negatívne. Každý človek príde do nášho života kvôli tomu, aby nás istým spôsobom posunul vpred a niečo nás naučil. 

Ak nabudúce stretnete nejakého nového človeka, skúste si pripustiť možnosť, že neprišiel náhodou. Skúste porozmýšľať, prečo ste ho stretli a čo ste sa od neho naučili. Možno každý človek je nová skladačka do obrovského obrazu. Učíme sa celý život, nielen v škole, ale aj od ľudí. 

Je to neuveriteľné, nie? Ako jedno obyčajné stretnutie nás môže tak ovplyvniť. Je úžasné, ak stretneme človeka, ktorý nás ovplyvní v tom dobrom smere. Od ktorého sa naučíme niečo dobré a pozitívne. Ale takisto nám do života patria aj tí ľudia, ktorí nás učia, že taký, ako oni nikdy nechceme byť.


Skúste sa vždy pozerať na stretnutia ako na príležitosť spoznať nových ľudí a takisto možnosť naučiť sa od nich niečo, čo je pre nás dôležité. Život je dielo utkané z miliardy stretnutí!

Teším sa na nové stretnutia, na nových ľudí. Neviem sa dočkať na nové poznatky, nové skladačky a som vďačná za každé stretnutie. Je úžasné stretávať sa s novými ľuďmi a navzájom sa ovplyvňovať a učiť sa.

Prajem vám veľa nových stretnutí, pri ktorých spoznáte kopu skvelých ľudí!

S láskou,
Nikol,xoxo

You May Also Like

0 Comments