VIERA V SEBA JE DÔLEŽITÁ!

by - apríla 13, 2017

Včera som prežila jeden z najlepších dní! Zapíše sa do zoznamu najlepších zážitkov v mojom živote a verím, že toto sa ešte zopakuje.

V škole, kde chodím sa včera konala súťaž Tvoja tvár znie povedome (väčšina to poznáte z Markízy, čiže podstatu tejto súťaže nemusím vysvetľovať).

V tejto chvíli som si uvedomila, aké je skvelé veriť. Aká je viera dôležitá v našom živote. Keď som videla vystupovať všetky triedy, povedala som si, že táto jedna trieda vyhrá, pretože to mali zábavnejšie. Ale stále som akoby mala pocit, že to máme šancu vyhrať. Že nesmiem strácať nádej a vieru. Predsa, trénovali sme to týždeň, hádali sme sa o tom, akú pesničku dáme a rozmýšľali sme, ako to dotiahnuť do dokonalosti, čo sa nám včera aj podarilo. Verila som, že naša práca a snaha nevyjde na zmar a vyhráme. A keď prišli s výsledkami, v hlave sa mi dokola prehrávala myšlienka, že máme šancu. Aj keď iní to mali vtipnejšie, iní dojímavé, verila som, že práve moja trieda obsadí 1. miesto. A keď vyhlásili, že vyhrala iná trieda, sklamala som sa, ale potom sa stalo niečo, na čo nikdy nezabudnem. Bol to omyl a za víťaza vyhlásili práve moju triedu.

Čokoľvek, čo v živote robíte, čo chcete dosiahnuť, verte si, že to zvládnete. Aj keď sa niečo zdá stratené a nedosiahnuteľné a vidíte tam príliš veľa lepších ľudí ako ste vy, verte si, že máte niečo, čo ostatným chýba. Verte, že dokážete poraziť tú kopu ľudí a že to budete vy, kto vyhrá.

Ak budete na tom makať, vynaložíte na tom veľké úsilie a dotiahnete všetky detaily do dokonalosti a budete si veriť, nič vám to víťazstvo zobrať. Všetci ostatní majú strach, trému, pochybnosti o sebe samom. A vy? Vy máte vieru v seba, VY ste tí, čo sa postavia na najvyšší stupeň, na ktorom je napísaná 1.

Čo je viera?

Je to to, vďaka čomu máme pocit, že zvládneme všetko. Aj keď sú pred vami lepší, vtipnejší, krajší, je to vnútorný pocit, že máme na to zvíťaziť. Viera má viacero podôb, môže to byť viera v Boha, Peklo, ale aj viera v niekoho a viera v nás samých. Teraz sa však budeme baviť práve o viere v nás.
Stalo sa vám niekedy, že ste mali urobiť niečo, čo je pre vás nové, ale nemali ste strach? Mali ste pocit, akoby ste to poznali niekoľko rokov, aj keď ste to ešte v živote nerobili alebo nevideli? To je tá viera. Opakujete si v hlave, že to dáte, že sa nemáte čoho báť. Zbavili ste sa strachu a pochybností a zaplavila vás viera v seba samých.

Ak sa chcete zbaviť trémy, strachu a zvierajúceho žalúdku, musíte sa naplniť vierou v to, že ste silní a že to zvládnete. Jedine tak dokážeme preraziť tú najväčšiu trému a strach. Samozrejme, tréme a strach z niečoho úplne nového je s nami vždy, je to úplne normálne a prirodzené. Avšak vy musíte získať kontrolu nad trémou a strachom, aby vás nezačali ovplyvňovať. Aj ja som mala strach, že to pokazím, že zabudnem zaspievať moju pasáž alebo že spadnem z lavice (čo sa skoro aj stalo, ale našťastie som sa len jemne pošmykla, pri čom som trochu skríkla, ale všetci sa zasmiali a ja som tancovala ďalej, akoby sa nič nestalo). Nikdy nesmiete mať pocit, že ste zlí v tom, čo robíte. Ja som mala pocit, že som to pokazila kvôli tomu skríknutiu, ale keď sme vyhrali, povedala som si, že to nič nebolo.

Viera je pre nás veľmi dôležitá. Vďaka nej môžeme zvládnuť aj tie situácie, ktoré sú pre nás neznáme. Viete predsa, že život vás skúša, či zvládnete aj ťažké prekážky a vy musíte vždy u všetkému pristupovať nielen s vierou, ale najmä s chladnou hlavou. Jedine tak dosiahnete to, čo chcete.

Pretože každý z nás máme na to, aby sme okúsili chuť víťazstva. Každý z nás má šancu pocítiť, aké to je poraziť kopu lepších ľudí a vyhrať. Minimálne raz v živote sa snažte zo všetkých síl, aby ste pocítili to šťastie, keď zvíťazíte.

Ak zlyháte, nemôžete sa hneď vzdať. Musíte nájsť koreň vášho neúspechu a napraviť to. Nikto nikdy nedosiahol nič na prvýkrát. Všetko závisí od tvrdej práce a viere. Život vám dáva nové dni, aby ste mohli tvrdo pracovať na tom, čo chcete.

Na záver by som chcela len povedať, že ak vyhráte, poďakujte nielen sebe, ale aj tým, ktorí sa podieľali na tom spolu s vami (ak spracujete v skupine). Nezabúdajte v seba veriť a mať nádej. Ak prehráte, nezačnite ukazovať prstom a neobviňujte niekoho, že to pokazil. Nie vždy je nám súdené, aby sa nám to podarilo na prvýkrát. Treba skúšať, nevzdávať sa a veriť si.

Pridávam sem fotky so spolužiačkami!

S láskou,
Nikol,xoxo
You May Also Like

0 Comments