PRESTAŇ NENÁVIDIEŤ, ZAČNI MILOVAŤ

by - júla 28, 2017

 Ako som ráno zapla notebook, prvé čo som uvidela bola len nenávisť a urážky na niekoho, koho vôbec nepoznajú. Áno, možno teraz čo poviem bude znieť trochu hrozne a agresívne, ale potrebuje svet takých ľudí, ktorí nevedia nič iné len nenávidieť, urážať a odsudzovať? Podľa mňa nie. Sme ľudia, ktorí síce máme možnosť povedať svoj názor, ale spôsobom, ktorí nikoho neurazí, nezraní a neublíži. Možno aj vy sami viete, ako nenávisť a urážanie bolí, pretože ste si to možno prešli sami.
Je mi zle z ľudí, ktorí sa starajú do niečoho, o čom nič nevedia. Vždy sa pýtam, prečo sa nestarajú o seba, prečo to píšu tí, ktorí majú na profilovej fotke nejakú blbosť a nie seba. Prečo práve tí píšu na niekoho výzor, že sa majú hanbiť za to, že niekto vyzerá tak, ako vyzerá. Tak prečo majú na profilovej fotke nejakú sprostosť a nie vlastnú fotku, keď podľa nich vyzerajú tak úžasne?

Som Belieberka už veľa rokov a za všetky tie roky som videla, čítala a počúvala mnoho nadávok a urážok na Justina Biebera. Takmer vždy, keď čítam nejaké komentáre, kde na neho hovoria, že by sa nemal nikdy narodiť, že posledná najlepšia pesnička bude na jeho pohrebe, ostanem zarazená, koľko nenávisti a blbosti sa môže skrývať v ľuďoch. Zostanem smutná a doslova mám nutkanie napísať tam niekoľko riadkový príspevok, ale vždy sa ovládnem, pretože nebudem sa zapájať do niečoho, čo sa ma netýka. Sledujem Justina už mnoho rokov, prešla som s ním pádmi a úspechmi a jedine jeho fanúšikovia vedia, aký v skutočnosti je. 

Ale dnešný článok nemá byť o Justinovi. Má to byť článok o tom, aby tá nenávisť prestala. Viem, že ľudia sa nikdy nepoučia a budú nadávať na každého. Je mi smutno a zle zároveň z ľudí, ktorí dokážu vypustiť z úst, že niekomu prajú smrť. Keď sa vždy ovládnem, aby som sa nezapojila do nejakej nenávistnej konverzácie, má to dôvod.

,,Nikdy na nenávisť neodpovedaj nenávisťou."

Každý deň to vidíme. Nenávisť, urážky a niekedy nám to nedá a jednoducho si napíšeme svoj názor, kde nadávame ostatným, akí sú slepí, že nevidia pravdu a skutočnosť a podobne. Avšak, načo strácať čas písaním niečoho, na čo nám niekto odpovie ďalšou poznámkou plnou nenávisti a urážok. Ja to vždy radšej ani nedočítam, prejdem ďalej a zhlboka dýcham, aby som upokojila moju nahnevanosť. Verte mi, že niekedy mám chuť napísať poriadne štipľavý komentár, ale vždy sa ovládnem, pretože viem, že nikdy si z toho nikto nič nezoberie. 


Ak sa nenávisť podporuje ďalšou nenávisťou, nikdy zo sveta nezmizne. Niekedy si naozaj prajem, aby na internete zostali len sociálne siete, ktoré neubližujú ľuďom. Niektoré sociálne siete, napríklad Facebook sú naozaj veľmi zlé. Sú to prostriedky na to, aby každý pri tom sedel každý deň a ťukal do klávesnice komentáre na niekoho, koho nenávidia. Áno, ľudia nenávidia a je nám to prirodzené. Ale prečo to dávame tak najavo? Prečo svoju nenávisť musíme prejavovať v komentároch na Facebooku? Nikto vám nekáže, aby ste mali niekoho povinne radi, ale nechajte si to pre seba. A nikomu neprajme smrť alebo niečo zlé. 

Venujme sa veciam, ktoré milujeme, trávme čas s ľuďmi, ktorí sú nášmu srdcu blízki a nemyslime na ľudí, ktorých nemáme v láske. Neplytvajme časom na nenávistné komentáre, príspevky a reči, ale skôr trávme čas užitočnejšie. 

Ja som sa napríklad zapojila do Folklórneho súboru Vienoček, pretože rada spievam a chcela som vyskúšať niečo nové a baví ma to. A vždy, keď čítam tie hnusné veci, vždy si spomeniem na tú skupinu a zaplním si myseľ tým, ako sa teším na ďalšie čepčenie na svadbe. 

Čo tým chcem povedať je, že vždy ak budete mať silné nutkanie odpovedať na nejaký komentár alebo na nejaké reči, vždy si spomeňte na niečo, čo vám spôsobuje radosť, na čo sa tešíte alebo na niekoho, koho máte radi. Zaplavte sa vždy pozitívnou energiou, venujte svoje myšlienky a čas tomu, čo máte radi!

Všetkým vám posielam pozitívnu energiu a nezabúdajte byť s tými, s ktorými radi trávite svoj čas!

S láskou,
Nikol,xoxo
You May Also Like

0 Comments