VYPNI A RELAXUJ!

by - júla 08, 2017

,,Niekedy musíme ignorovať celý svet a dopriať si chvíľu, kedy vypneme našu myseľ a uvoľníme naše napäté telo."

 Niekedy mávame dni, kedy nám všetko lezie na nervy, ľudí nemôžme už ani vystáť a najradšej by sme odišli niekam, kde nikto nie je. Sú dni, kedy chceme byť sami so sebou, pustiť si hudbu a jednoducho sa ponoriť do našich myšlienok. 

Každý potrebujeme niekedy oddych od ľudí, pretože niekedy sú ľudia ako osina v zadku (prepáčte a výraz). 

Sme ľudia, potrebujeme oddych a my si ho musíme dopriať. Ako správne relaxovať?

V prvom rade si vytvorme príjemné prostredie, kde sa vždy cítime skvele a uvoľnene. Miesto, kde sa radi vraciame, kde radi trávime svoj čas alebo kde na nás vplýva len pozitívna energia. Musíme si uvedomiť, že miesto, kde trávime naše voľné chvíľky, aby sme si oddýchli od ostatných, musí byť pre nás to najlepšie miesto na svete. Môže to byť miesto, kde sme zažili naše najkrajšie chvíle a radi na ne spomíname, miesto, kde vždy cítime, že sa radi vraciame k tomu, čo to miesto obsahuje.

Nesmieme sa nechať ovplyvňovať myšlienkami. Myšlienky tiež dokážu byť pekne otravné, hlavne vtedy, keď myslíme na zlé a bolestivé veci a nedokážeme sa toho zbaviť. Dôležité je, aby sme sa vtedy snažili nájsť si v myšlienkach niečo, na čo radi spomíname, nejakú krásnu spomienku a zamerať sa na ňu. Sústrediť sa len na pozitívne myšlienky a tie zlé na chvíľu vytlačiť z mysle. Ide nám predsa o to, aby sme si dopriali oddych nielen telu, ale aj našej utrápenej mysli. 

Takisto napäté telo nie je dobré na oddych. Naše telo je celý deň v strehu, pri každom našom pohybe sa napínajú svaly, aby sme sa mohli premiestniť z miesta na miesto. Preto sa posaďme alebo ľahnime a zhlboka sa nadýchnime. Myslime len na to, ako sa nám postupne uvoľňuje celé telo, ako pomaly sa uvoľňujú svaly a predstavujme si, ako si naše telo vydýchne od úľavy, že mu doprajeme trochu oddychu a uvoľnenia. Pretože naše telo si to zaslúži, pretože naše telo nás živí, premiestňuje nás na krásne miesta, je náš chrám. 

Pusťme si našu obľúbenú hudbu, pri ktorej sa cítime šťastní a plní pozitívnej energie. Hudba niekedy lieči. Niekedy stačí pustiť si našu obľúbenú pesničku a akoby naše všetky zlé pocity zmizli a nás naplní ten pocit šťastia a pohody. Zažili ste to? Keď ste našli pesničku, ktorá vás úplne chytila doslova až za srdce, tešili ste sa pri jej melódii a mali pocit, akoby ste mali všetko šťastie sveta? Doprajme si milión takých piesní, dovoľme si byť aspoň v priebehu tej hudby šťastní.

Vypnúť samého seba je veľmi dôležité. Musíme raz za čas dopriať nášmu telu a mysli oddych, ktorý si zaslúžia. Sme ľudia, a preto máme právo byť niekedy unavení zo všetkého, máme právo si urobiť čas pre seba a vypnúť aspoň na pár minút. Dajme nášmu telu zaslúžený oddych a našu myseľ na chvíľu vypnime, a zaplavme pozitívnou energiou, aby sa aspoň na chvíľu odbremenila od vecí, ktoré nie sú dobré. Zaslúžime si pár minút len pre seba.


Užívajte si leto, slnečné dni (dúfam, že tých dní bude čo najviac) a trávte leto s tými, ktorých máte radi!

S láskou,
Nikol,xoxo 


You May Also Like

0 Comments