BANSKÁ ŠTIAVNICA

by - augusta 28, 2017

Ahojte! Vítam vás pri novom článku, kde vám porozprávam o včerajšom výlete do Banskej Štiavnice. Užite si článok a budem rada, keď mi aj vy napíšete, či ste toto mesto navštívili a ako sa vá páčilo.

Banskú Štiavnicu som navštívila, keď som bola ešte dieťa a priznám sa, veľa si z toho nepamätám. Vtedy sme navštívili bane, ale rodičia mi hovorili, že sme boli takí múdri a do bane sme sa vybrali v šľapkách!

Na tomto výlete sme navštívili dve múzeá, ktoré ma zaujali a ktoré vám tu predstavím. Bohužiaľ, veľa fotiek nemám, pretože sa tam nemohlo fotiť, ale pár fotiek sa nájde.

Ako prvý sme navštívili Nový zámok, kde sa nachádza múzeum a prekrásny výhľad. Keďže sme ho navštívili po prvýkrát, cesta k nemu nám trvala dlhšie a keďže v tom meste sú všetky cesty do kopca, výstup na tento zámok bol o to super, že sme išli tou najdlhšou možnou cestou! Bola to taká menšia túra.

V Novom zámku nájdete mnoho zachovalých listín, oblečenia, zbraní, kobercov a všetkého možného. Celkovo to má 4 poschodia, veľmi nepríjemné schody, a úplne hore vás čaká prekrásny výhľad a ďalekohľad. 
Ako ďalšie sme navštívili ďalšie múzeum s názvom Starý Zámok. Nachádza sa v príjemnom a tichom prostredí, vyzerá naozaj staro a kamenná stavba dodáva tomu taký starobylý nádych. Keďže ja milujem hrady a zámky, toto múzeum bolo naozaj nádherné. Vo vnútri nájdete množstvo exponátov, ale aj s tým typickým pachom starého hradu. Nájdete tam aj mučiareň a budete sa veľmi čudovať, keď vám poviem, že v tomto hrade nájdete veľa nástrojov, ktoré slúžili práve na mučenie ľudí. 
Samozrejme, okrem nástrojov na mučenie, ktorých tam bolo veľmi veľa, si tam môžete pozrieť aj kováčske výrobky, zámky a zaujímavé kľúče. Expozície sú pekne označené a pri platení vstupného samozrejme dostanete aj papiere, čo sa v danej miestnosti nachádza. Zaujímavé sú zachovalé kríže a pomníky, sochy a samozrejme nesmie chýbať výhľad! 
Okrem múzeí sme navštívili aj kaviareň Divná Pani, ktorá bola úplne skvelá! Ja som si chcela dať horúcu čokoládu, ale dojedla som práve pizzu a nechcela som riskovať. Moji rodičia si dali kávu, z ktorej som si odpila a bola vynikajúca! Určite odporúčam navštíviť túto útulnú kaviareň zariadenú naozaj veľmi extravagantne! Obsahuje niekoľko miestností a terasu. Fotky bohužiaľ nemám, ale pridám sem jednu stiahnutú z internetu, aby ste si vedeli predstaviť, čo mám na mysli pod pojmom ,,zaujímavý vzhľad". Táto kaviareň je veľmi obľúbená, práve kvôli tomu vzhľadu a pôsobí naozaj zaujímavo. 


Verím, že som vás inšpirovala a tí, ktorí toto mesto ešte nenavštívili, odporúčam! Je to veľmi krásne mesto, ktoré vás očarí tým starším vzhľadom. A nezabudnite si obuť pohodlné topánky, pretože väčšina cesty je do kopca po dlaždiciach! Určite si nedávajte opätky.
 Ak ste toto mesto navštívili, budem rada, ak mi do komentáru napíšete, čo ste navštívili vy a ako sa vám páčilo! 

S láskou,
Nikol,xoxo

You May Also Like

0 Comments