NEBOJ SA ZMIEN!

by - augusta 04, 2017

Keď sa pozerám na seba spätne, nemôžem uveriť, že som to bola naozaj ja. Keď si spomeniem, aká som bola na základnej, chce sa mi doslova plakať. Bola som hrozne citlivá, plakala som úplne za každú maličkosť, ktorú niekto na mňa povedal, cítila som sa úplne nanič, keď si niekto zo mňa vystrelil. Bola som ako malé dieťa, nedokázala som prijať nijakú kritiku, srandu, bola som zaujatá tým, aby ma všetci mali radi a každý večer som ležala v posteli a pozerala sa na strop s otázkou, prečo? 

A odpoveď som našla až na strednej škole, kde som získala nový kolektív, nových ľudí a nových kamarátov. A vtedy som pochopila, že to nebola nenávisť voči mne. Že len si robili srandu a ja som to brala až príliš osobne. Zmenila som pohľad na svet okolo mňa. Naučila som sa nebrať všetko osobne a zasmiať sa aj na srande, ktorá sa týka mňa. 

Táto zmena bola ťažká a naozaj trvalo dlho, kým som si zvykla prijímať aj kritiku a vtipy na mňa. Ale po čase som si zvykla a dokonca som si niekedy urobila srandu sama zo seba. Vyrástla som. Dospela som, už nie som taká, aká som bývala. A verte mi, že som vďačná za všetky zmeny, ktorými som prešla. 

Každý rastie, dospieva a mení sa. Formujú nás okolnosti, ľudia a problémy, ktoré sa vyskytnú v našich životoch. Niekedy je ťažké vyrovnať sa so zmenami, ktoré prekonávame a najradšej by som boli, keby sa niektoré veci vôbec nezmenili. Ja by som chcela späť niektorých ľudí, ktorých som pri mojom raste stratila. Ale naučila som sa jednu vec, a to, nikdy sa neohliadať. Minulosť, naše chyby, ktoré sme v nej urobili, nezmeníme. Zbytočne len dávame minulosti príležitosť, aby ovplvyňovala náš rast, naše životy a našu budúcnosť. 


Zmeny sú nevyhnutné. Vždy som si myslela, že zmeny sú zlé a chcem, aby isté veci zostali navždy rovnaké. Ale po čase som si uvedomila, že tie veci musím nechať ísť, musím nechať, nech sa zmenia. Vyvíjame sa. Isté veci nie sú rovnaké, aké boli včera a my tiež nie sme takí, akí sme bývali. Rastieme, zbierame skúsenosti a vedomosti, ktoré nás učia a formujú v osobnosti, aké sme dnes. A formujú nás ďalej. Nebráňme sa zmenám. 

Zmeny sú skvelé! Vždy nám do života prinesú niečo nové, zaujímavé a istým spôsobom užitočné. 

Prečo sa veci menia?

Keby sme sa nemenili, nikdy by sme sa nestali takými, akými sme dnes. Nenaučili by sme sa veci, ktoré dnes vieme a využívame. Každý sme sa zmenili, nielen fyzicky, ale hlavne mentálne. Naša psychika už nie je labilná a dokážeme rozoznať dobro od zla. Sme silnejšie osobnosti, ktoré sa tak ľahko nezlomia. V minulosti boli časy, kedy ťa niekto príliš často zraňoval, však? A teraz? Si silná, bolesť prekonáš a staneš sa opäť novou, silnejšou osobou! A to je tá zmena. 

Vieš, nie vždy veci idú tak, ako si predstavujeme. Niekedy sa zmenia na poslednú chvíľu a my nevieme prečo. Ale všetko má svoj dôvod. Každá zmena sa udiala pre nejaký dôvod, ktorému my nerozumieme a možno ho ani nikdy nepochopíme. Ale musíme dôverovať zmenám, že nás majú niečo naučiť, vyformovať z nás lepších a silnejších ľudí, ktorí sa nedajú zlomiť! 

Usmievaj sa, ber všetky zmeny ako niečo dobré, aj keď je to ťažké. Áno, rásť a vzdávať sa veci, meniť sa nie je jednoduché a nikdy ani nebude, ale ver mi, veci, ktoré po zmene dostaneš, osobnosť akou sa staneš, budeš milovať. Pretože sa formuje tvoje JA, formuješ sa ty. A nikdy nezabúdaj, že minulosť nie je tvoj problém. Už viac nie. Tak jej nedovoľ, aby zasahovala do tvojho života a do tvojo vývoja! 

Všetky zmeny ber ako niečo, čo ťa má posunúť vpred. A uvidíš, po čase sa naučíš brať zmeny ako novú príležitosť získať nové veci, vedomosti a skúsenosti. Budeš mať príležitosť spoznať nových ľudí a spriateliť sa s novými ľuďmi. 

Prajem vám do života len to dobré, berte zmeny ako nový začiatok a ľúbte sa!

,,Láska vždy vyhrá." - Justin Bieber


S láskou,
Nikol,xoxo 
You May Also Like

0 Comments