HNEV

by - novembra 19, 2017

Hnev. Toľko ľudí sa dokáže nahnevať aj pre malé maličkosti, ktoré ľudia v minulosti dokázali prehliadnuť. Bohužiaľ, naša generácia je zvyknutá, že všetko dostane na striebornom podnose, a keď nie, nahnevá sa a začne kričať. Lenže nikto si neuvedomuje, že hnev je v skutočnosti jed. Jed, ktorý nás ničí.

Hnev je naša prirodzená reakcia na to, čo sa nám nepáči, s čím nesúhlasíme alebo čo nám je proti srsti. Nahneváme sa, keď niečo nemáme pod kontrolou, keď nám niekto ublíži alebo keď nedosiahneme to, čo sme chceli. Ale nemôžeme dovoliť, aby nás hnev ovládol. Nemôžeme dovoliť, aby nás kontroloval.

Prečo sa ničíš? Prečo si ubližuješ? Prečo necháš hnev vyhrať? Si sama sebe pánom, preto nedovoľ, aby hnev prevzal kontrolu nad tvojím životom. Nenič sa. Pretože hnev ničí tvoje krásne vnútro, ničí tvoju krásu a tvoju dušu. Viem, že niekedy sú situácie, kedy vybuchneme, nahneváme sa a nevieme sa kontrolovať. V hneve povieme veci, ktoré sme nikdy vysloviť nechceli.

Pamätaj, že hnev neubližuje len tebe. Ubližuje aj tvojim blízkym, keď im povieš veci, ktoré ich rania.

       ,,Keď sa nabudúce nahnevám na moju kamarátku, mamu, otca alebo kohokoľvek, nadýchnem sa a upokojím sa. Nechcem povedať niečo, čo budem neskôr ľutovať. Neublížim sebe, ani druhým. Hnev mi nepomôže, naopak, budem sa cítiť len horšie."

Sľúb si, že keď sa nahneváš, nevybuchneš a nevyslovíš veci, ktoré môžu ostatných raniť. Neurobíš niečo, čo neskôr budeš ľutovať. Pretože v hneve nerozmýšľame a robíme veci, ktoré nám hnev podsúva.


        Viem, že niekedy je ťažké udržať sa na uzde, keď nás niečo nahnevá, ale musíš mať vôlu a kontrolu. Musíš si povedať, že nedovolíš hnevu zničiť ťa! Usmej sa. Nekrič. Nadýchni sa a s výdychom vypusti všetok hnev preč. Hnev je jed, ktorý otravuje naše telo, našu myseľ a našu dušu. Vďaka nemu sa ľahko staneme ľuďmi, ktorí sú agresívni, výbušní a nikto s nimi nebude chcieť mať nič spoločné.

        Aj ja som taká bývala a niekedy aj som. Vybuchnem za každú maličkosť. Za niečo, čo nie je podľa mňa. Sú chvíle, keď sa nechám ovládať hnevom a poviem veci, ktoré by som nikdy nepovedala. Tak sa stalo, že som stratila ľudí, na ktorých mi záležalo a bola to moja chyba, že som o nich prišla. Hnev zničil priateľstvo, za ktoré som bola vďačná a ktoré ma robilo šťastnou. Prišla som vďaka mojej výbušnosti o ľudí, ktorí boli v mojom živote. Možno to tak malo byť, možno si za to môžem sama. Ale jedno vám poviem: stratiť priateľov kvôli tomu, že sa necháte uniesť hnevom, nie je nič príjemné. Táto strata bolí viac, pretože viete, že ste to vy, kto môže za to, že ste prišli o priateľov. Nemôžete obviňovať nikoho iného, len seba. 

         Niekedy mi je ľúto, že veci dopadli tak ako dopadli a že sa to skončilo práve kvôli mne. Niekedy mám strach, že sa to stane znova. Že vybuchnem a poviem veci, vďaka ktorým stratím dôležitých ľudí v mojom živote. A práve preto píšem tieto riadky. Aby ste si uvedomili, že hnev je niečo zlé. Niečo, kvôli čomu môžete stratiť niekoho, na kom vám záleží. 

        Zbav sa hnevu, pretože hnev je jed, ktorý ti privodí psychické a fyzické choroby, budeš na tom horšie a horšie. Radšej sa snaž upokojiť, relaxovať a snaž sa byť k ľuďom v tvojom okolí vždy milá, láskavá a pokojná!
       
,,Držať v sebe hnev je ako vypiť jed a čakať, že sa otrávi niekto iný. - Budha.

,,Maj odvahu a buď láskavá." - Popoluška

S láskou,
Nikol,xoxo
       

You May Also Like

0 Comments