HAPPY NEW YEAR

by - decembra 31, 2017

Rok 2018 sa už nezadržateľne blíži a mojou hlavou behá neuveriteľné množstvo myšlienok. Rok 2017 bol hektický, šťastný a niekedy sa mi stali situácie, kedy mi slzy zaplavili tvár. Naučila som sa byť sama sebou, byť takou, akou chcem byť ja a nie moje okolie. Zistila som, kto je môj skutočný priateľ a kto mi napíše len vtedy, keď niečo potrebuje. 
Tento rok bol obrovskou skúškou, pretože som musela čeliť rečiam, ktoré ma ranili a veľmi ťažko sa mi počúvali. Musela som čeliť tej nenávisti, ktorú voči mne niektorí cítia. Teraz vstupujem do nového roka o niečo silnejšia, šťastnejšia a skúsenejšia. 

V roku 2017 ma opustili ľudia, ktorých som nechcela stratiť, prišli ľudia, ktorí sú stále so mnou. Niekedy boli dni, kedy som sa hrala na šťastnú, milú, usmievavú, ale pretvarovala som sa, pretože som nechcela vysvetľovať, prečo som smutná. Hrala som, že som šťastná, že mi je jedno, čo o mne hovoria, aj keď ma to potom trápilo. Ale prekonala som to. Už neberiem ohľad na to, kto o mne čo hovorí ani čo si o mne niekto myslí. Našla som opäť môj vnútorný pokoj, moje šťastie a radosť. Keď sa teraz usmievam, je to skutočný úsmev, pretože som konečne prestala cítiť potrebu tváriť sa, akoby sa nič nedialo. 

Pochopila som svoju silu. Uvedomila som si, že som silná a zvládnem čokoľvek. Do môjho života prišli situácie, o ktorých rada premýšľam, rozprávam a cítim eufóriu, keď si na ne pomyslím. Mala som možnosť vstúpiť do folklórnej skupiny u mňa na škole, ktorá mi do života vniesla to, čo nikto nedokázal. Táto možnosť mi dala nové skúsenosti - nikdy sa nenechaj ovplyvňovať názormi druhých. Zážitky, ktoré som zažila v tomto roku ma posunuli vpred, urobili ma šťastnou a dovolili mi zažiť veci, ktoré som nikdy nezažila. Momenty plné smiechu, radosti a pocitu, že som našla svoje miesto tam, kde mám. Verím, že to, že som mala možnosť pridať sa do skupiny, v ktorej sú zlatí ľudia, ktorých veľmi ľúbim a ktorých obdivujem, nebola náhoda. A som im vďačná, že ma prijali medzi seba a dali mi tak pocítiť priateľstvo. 

Naučila som sa byť k sebe úprimná, viem, čo je pre mňa dobré a čo zlé. Konečne si viem povedať svoj názor - čo som dlhú dobu nedokázala. Vždy som mala strach, že to čo poviem bude zlé, budú ma nenávidieť ešte viac alebo ma budú odsudzovať. Ale teraz je mi to jedno. Viem, že úprimnosť bolí a niekedy zraňuje tých, na ktorých mi záleží, ale viem, že ak so mnou zostanú aj napriek mojej úprimnosti, sú tí praví. A to je najlepší pocit - nebáť sa povedať to, čo si myslím. Úprimnosť k sebe samej je tá najdôležitejšia vec. 


Pohla som sa ďalej. Všetky zlé spomienky ma síce budú trápiť ešte dlho, ale aj napriek tomu, že ich stále mám v sebe, pohla som sa ďalej a žijem tu a teraz. Nehľadím späť na niečo, čo mohlo byť síce krásne, ale nie je. Nepozerám sa na ľudí, ktorí ma sklamali alebo odišli. Nehľadám odpovede, prečo odišli alebo prečo ma sklamali, pretože viem prečo to urobili - pretože nemali na výber. Tak ako ja, aj oni sa snažia žiť svoj život čo najlepšie. Tak ako oni, aj ja zraňujem ľudí svojimi rozhodnutiami, ale nie je to preto, že by mi na nich nezáležalo - každé rozhodnutie je v danej chvíli pre mňa to najlepšie. A každé rozhodnutie má svoje následky, ktoré musím niesť. 

Našla som svoje ja. Aj keď trochu výbušné, sarkastické a ironické. Som to ja, skúšaná životom a konečne šťastná!

Verím, že tí, ktorí ešte stále nenašli svoj vnútorný pokoj, šťastie a radosť, nájdete ju v roku 2018. Sú to veľké dvere do nového začiatku a preto to využite. 

Týmto vám prajem šťastný Nový rok, nájdite svoje miesto a buďte šťastní. Nech vám svetlo prskaviek rozžiari tvár, úsmev a lásku. 

Chcem vám poďakovať, že navštevujete tento blog, veľmi veľa to pre mňa znamená, pretože písanie je mojím životom a je to to, čo tvorí moju osobnosť. Verím, že môj blog budete navštevovať aj naďalej!


Šťastný Nový Rok!

S láskou,
Nikol,xoxo

You May Also Like

0 Comments