VIANOČNÉ ZAMYSLENIA - LÁSKA

by - decembra 22, 2017

Láska na Vianoce je veľmi dôležitá. Som vďačná, že mám rodinu, ktorú ľúbim a ktorá ľúbi mňa. Cítiť, že sme milovaní je najdôležitejšia vec na svete. Nedokážem si ani predstaviť, ako sa cítia ľudia, ktorí nemajú rodičov a Vianoce trávia v detských domovoch. Je mi ich veľmi ľúto, pretože žiadne deti by nemali tráviť Vianoce samé. Preto si vážme našu rodinu a lásku, ktorú nám ponúka. Na Štedrý deň máme komu podarovať darček z lásky, máme s kým sedieť pri stole a máme s kým zdieľať našu radosť. Láska je veľmi významná v živote každého z nás. A niekedy ma mrzí, že jej stále ubúda. Na svete je stále viac zla a smrti, ľudia sa súdia a namiesto pomoci len odvracajú zrak. 

Zapáľme si sviečku za každého jedného človeka, ktorý je bez lásky, sám, za každé dieťa, ktoré je bez rodičov a za každú dušu, ktorá nie je medzi nami. Každý deň si uvedomujem, aké mám šťastie, že mám rodinu, lásku a bezpečie. Láska priateľov, rodiny je najvzácnejší dar, aký môže človek dostať.

,,Koľko lásky dáš, toľko sa ti vráti."

Ak do sveta dáš svoju lásku, vráti sa ti. Tak, ako každý dobrý skutok, ktorý urobíš. Každé dobro sa ti vráti dvojnásobne. Prestaňme nenávidieť, začnime ľúbiť. 

Ale ako sa hovorí: ,,Nemôžeš ľúbiť ostatných, ak neľúbiš seba." Ak nedokážeš milovať samú seba, ako potom dokážeš ľúbiť niekoho iného? Každý sme taký, aký sme. Nikto nie je dokonalý. Musíš sa naučiť prijať sa takú, aká si bez ohľadu na nedostatky, ktoré už poznáš naspamäť. Skús sa pozrieť do zrkadla a nájsť aj niečo dobré. Ak to dokážeš, postupne dokážeš milovať aj tvoje nedostatky, ktoré ťa robia výnimočnou. 

Láska k sebe je prvým dôležitým krokom k tomu, aby si dala lásku ostatným. Vždy musíme začať od seba. Jedine tak dokážeme zmeniť nielen seba, ale aj okolie. 

Hovorí vám to každý, že máš ľúbiť samú seba. Ale opýtala si sa samej seba, prečo? Možno keď sa lepšie pozrieš do zrkadla, nebudeš vidieť len nedokonalosti, o ktorých si myslíš, že kvôli nim si škaredá. Keď sa lepšie pozrieš, možno pochopíš, čo tým chceli povedať. Že si krásna taká, aká si. Aj s nedokonalosťami. 

Preto nezabúdajme, že láska je dôležitá. Svet ju potrebuje. Potrebuje, aby si konečne prestala nadávať na samú seba a začala sa ľúbiť. Jedine tak môžeš naplno venovať svoju lásku tým, ktorých máš rada. Svojím blízkym. 

Buďme vďační za lásku, ktorú máme a myslime na tých, ktorí to šťastie nemajú a čas Vianoc musia tráviť osamelí. Zapáľme si sviečku, nech nám jej plameň pripomína každých ľudí, ktorých ľúbime a nech horí za každého človeka na zemi. Nech každý pocíti lásku! Pretože láska je významný prvok, ktorý svet potrebuje. 

Viac úsmevov, viac lásky! 

S láskou,
Nikol,xoxo

You May Also Like

0 Comments