ZLOMENÉ SRDCIA BOLIA...

by - januára 12, 2018

,,Ľudia si občas myslia, že som bezcitná. Pravdou však je, že ma v živote už sklamalo a okašľalo toľko ľudí, že keď sa to stane znovu, len sa zasmejem a myknem plecom. Ten istý film ťa predsa nemôže dojímať donekonečna."

V tvojom živote sa vystriedalo už mnoho ľudí, ktorí ťa urobili šťastnou, ale aj ťa sklamali tak, že si stratila dôveru.  Zlomili ti srdce, ktoré teraz plače a nechceš do svojho života vpustiť nikoho iného. Uzatvorila si sa do seba, nechceš sa s nikým rozprávať a každého posielaš preč. Máš strach, že sa opäť sklameš. To aj ja. Sklamala som sa už toľkokrát v ľuďoch, ktorým som verila, že som ich stratu nedokázala prekonať mesiace. Uzatvárala som sa do svojich myšlienok, dookola som sa pýtala prečo ma sklamali, ale nikdy som nenašla odpoveď. 

Viem, že stále čakáš na niekoho, kto ti ukradne tvoje srdce a urobí ťa šťastnou. Dúfaš, že raz príde niekto, kto ťa nesklame a kto bude stále s tebou. Máš nádej, že do tvojho života príde niekto, s kým precestuješ celý svet. Snívaš o tom princovi, ktorý ti popletie hlavu, a do ktorého sa bezhlavo zamiluješ.  

Ale život je o zlomených srdciach. Je o plači, smútku a padaní - padaní a vstávaní. Veď spočítaj, koľko tvoje srdce bolo zlomené, pretože si sa zaľúbila tak silno, že si už nedokázala myslieť na nič iné len na toho, kto tvoje srdce úplne pomiatol. Ale keď ti niekto zlomí srdce, uzatvoríš sa a v hlave sa ti usadia pochybnosti - chceš byť sama, všetkých odháňaš. Jednoducho tvoje srdce potrebuje čas, kým sa zotaví. Aj ty potrebuješ čas, kým začneš znova dôverovať.

Je to kolobeh. Musíme sa párkrát popáliť. Musíme sa učiť, chybovať a byť šialení.

,,Srdcu nerozkážeš do koho sa zaľúbi. Jediní, čo musíš urobiť je nasledovať ho. Je to risk, ktorý ti možno spôsobí opäť zlomené srdce, alebo konečne človeka, s ktorým sa srdce zahojí po toľkých bolestiach."

 My dievčatá sme jednoducho také: aj napriek varovným signálom sa zaľúbime a skončíme so zlomeným srdiečkom. Lenže tak to je. Sme bláznivé, zaľúbime sa rýchlo a vždy riskujeme. Uzatvárame sa do vlastného sveta, chceme s bolesťou bojovať samé a strácame na istý čas dôveru. Lenže sme ženy - dostaneme sa zo všetkého. Prekonáme všetko. Pretože sme silné, bojaschopné a vytrvalé. Necháme sa toľko zraňovať, pretože si naivne myslíme, že sa ľudia menia. Necháme si ubližovať, pretože si myslíme, že sme slabé. 

,,Jediný liek na zlomené srdce je láska."

 Nie sme slabé. Prekonali sme toľko prekážok, bolestí a zlomených sŕdc. Mohli by sme napísať knihu o tom množstve naivných zlomených sŕdc. Radi si všetko nechávame pre seba, pretože nedokážeme veriť. Máme strach, že sa opäť sklameme - ale život je aj o sklamaniach. Keď spadneme, možno nám chvíľu potrvá, kým vstaneme, ale vždy vstaneme silnejšie a odhodlanejšie. Máme vytrvalosť, nevzdávame sa a sme také, aké sme - bláznivé, naivné, šialené. Ale sme to my - ženy a dievčatá. 

Láska všetko spraví. Aj to zlomené srdce, o ktorom si myslíš, že ho nič nezachráni. 

,,Buď na seba hrdá, pretože si prekonala toľko bolestí a strát. Nikto si ten počet nevie predstaviť. Možno ti zostali jazvy, ale tie ti pripomínajú, aká silná si bola a akou silnejšou si sa stala."

 Buď odvážna. Buď sama sebou. Ver si. A pamätaj, že zlomené srdcia patria do tvojho života. Bez ohľadu na to, kto ti ho zlomí. Raz príde ten vysnívaný princ, ktorý ťa vezme na cestu okolo sveta, s ktorým budeš šťastná a ktorý ti srdce bude chrániť. Drž sa snov. Raz sa možno splnia.

S láskou,
Nikol,xoxo.

You May Also Like

0 Comments