NÁJDI SAMÚ SEBA!

by - januára 02, 2018

Keď som ešte nepísala na blog, hľadala som vlastnú cestu, ktorou by som sa chcela vydať. Nevedela som, kým som, snažila som sa napodobňovať postavy z filmov, len aby som získala ľudí, o ktorých som v skutočnosti nestála. Bála som sa, že ak ukážem svoje pravé ja, nebudem mať priateľov. Keď sa na seba pozerám teraz, musím sa zasmiať, ako veľmi hlúpa a naivná som bola. Ako som mohla veriť, že hranie sa na niečo, čo nie som, mi do života dá pravých priateľov a že ich budem mať veľa. Pravdou bolo, že ako každý som chcela niekam patriť, niekam zapadnúť.

Viem, že aj ty chceš zapadnúť, chceš sa páčiť a tak hodiny tráviš pred zrkadlom, vyberáš vhodné oblečenie, ale stále nie si spokojná, maľuješ si tvoju aj tak dokonalú tvár, aby si bola krajšia. Kupuješ si veci, ktoré sa nepáčia tebe, ale tvojím falošným priateľom, robíš veci, ktoré nechceš a hovoríš veci, s ktorými nesúhlasíš. Prečo? Za akú cenu? Že získaš viacej priateľov? Drahá, nerob to. Nájdi seba, svoje pravé ja. Nenechaj sa ovplyvňovať tými, o ktorých si myslíš, že sú ti priateľmi. Ver mi, nie sú. Snažia ťa len podceniť, aby si sa cítila nemožne, aby si mala pocit, že si nula. Ver mi, nie si nula. Nie si ani stratená. 

Celý život som aj ja mala pocit, že je mojou povinnosťou snažiť sa zapadnúť a byť obľúbenou. Lenže až neskôr som pochopila, že môj život nie je o tom snažiť sa zapadnúť. Pochopila som, že môj život je o mne, o mojom snažení zapadnúť do samej seba, byť tou, akou som odjakživa mala byť. 

Chcem ti povedať, že aj napriek tomu, čím prechádzaš, viem, že je to ťažké. Ale skús siahnuť dnu, do samej seba a nájsť sa.

Nechci zapadnúť do skupiny, kde tvoje srdce ani povaha nezapadajú. Nesnaž sa byť ako ony.

,,Dav nasleduj len vtedy, ak chceš skončiť tam, kde oni a nemáš toľko odvahy, aby si si vybrala vlastnú cestu a vybrala sa ňou."


Vieš, aj ja som dlho hľadala samú seba, verila som ľuďom, ktorí mi povedali, že ma majú radi, aj keď v skutočnosti som ja sama vedela, že to nie je pravda. Potom som našla ľudí, ktorí namiesto toho, aby mi to hovorili, ukazovali mi to každým činom. Pomáhali mi, povzbudzovali ma a stáli pri mne aj v horších časoch. Ver mi, keby si nemala náladu, nikto z tých ľudí, ktorých nazývaš priateľov, by nestál pri tebe a nesnažil sa zlepšiť ti ju a rozosmiať ťa.

,,Nesprávni ľudia ťa majú radi len vtedy, ak si šťastná a usmievaš sa. Tí správni ľudia ťa milujú aj vtedy, keď máš na tvári slzy a náladu na bode mrazu."

Postav sa pred zrkadlo a prestaň sa naháňať za ľuďmi, ktorí o to nestoja a len využívajú tvoju dobrotu a láskavosť. Pretože viem, že čo ti povedia, to urobíš, pretože si myslíš, že to je správne. Verím ti, že tvoje ego ti nahovára, aby si sa ich držala, pretože sú pre teba to najlepšie. Ale uvedom si, že ťa neurobia šťastnou. Šťastná budeš jedine vtedy, keď sa postavíš na vlastné nohy a budeš sama sebou. Dievčaťom akým máš byť. Bláznivou, svojskou alebo výbušnou. Usmievaj sa, keď to skutočne cítiš, nie preto, lebo musíš. Aj slzy k tebe patria, tak ako aj ku mne a ku každému na svete. Každý si musí prejsť aj tými ťažkými chvíľami, ale nezabudni, že pri sebe niekoho máš. A nie sú to falošní priatelia, ktorí sa ti smejú za každú slzu. Sú to tí praví priatelia, ktorí pri tebe stoja, pomáhajú ti a zotierajú ti tie slzy z líc. Pamätaj, že jedine ty sa dokážeš zmeniť na tú, akou si. Musíš byť osobnosť - pretože si dokonalá osobnosť. 

,,Občas robíme chybu, že dávame určitým ľuďom miesto v našom živote, ktoré si nikdy nezaslúžili."

Ale viem, že si sa poučila. Možno nie hneď po prečítaní tohto článku, ale aj neskôr. Možno ti stačí len chvíľka času, iný uhol pohľadu, aby si videla, že ľudia, ktorých si si pustila do života kvôli tomu, aby si zapadla si to miesto v tvojom srdci vôbec nezaslúžili. A uvedomíš si, že po celý čas tam patrili ľudia, ktorých so odstrkovala, pretože ich tvoji ,,kamaráti" nepovažovali za dostatočne dobrých, aby ich prijali medzi seba. Rozhodla si sa pre tvojich falošných priateľov, aby si bola populárna. A zabúdala si pri tom na ľudí, ktorí ťa ľúbili naozaj. Ale neboj sa, niekde vnútri stále na teba čakajú a dúfajú, že sa k nim vrátiš. Pretože ak sú to tí praví, nikdy neodídu a nestratia nádej, že raz sa vrátiš k nim. Tak ako aj ty na nich hľadíš s istou iskrou a túžbou, aj oni na teba čakajú so zapáleným plameňom nádeje. Tak sa k nim vráť. Buď sama sebou a nájdi miesto, kde patríš ako ja som ho našla v ľuďoch, ktorí pri mne stoja. Nájdi miesto, kde je tvoje srdce šťastné.

Zvládneš to tak, ako som to zvládla ja. Si silná, len otvor oči a pozri sa dovnútra. Tá sila v tebe je, len ju musíš nájsť.

S láskou,
Nikol,xoxoYou May Also Like

0 Comments