MYŠLIENKY UKRYTÉ V PRÍBEHU - KAŽDÝ POTREBUJE ČAS

by - januára 20, 2018

,,Prečo sa neposunieš ďalej? Zabudni na neho, aj tak za to nestál!"

Aké smiešne. A také jednoduché. Proste na neho zabudni. Možno to dokážeš lepšie, než ja. Možno dokážeš zabúdať rýchlejšie, ale ja nie. Ja sa snažím posunúť ďalej, prestať na neho myslieť a snažiť sa zabudnúť na jeho tvár, ale nedokážem to. Večer sa mi zakráda do myšlienok a celú noc pozerám do stropu a myslím na to, ako sme si rozumeli a smiali sa spolu. A neviem si pripustiť, že tie časy sú už dávno preč.
Lenže prečo to nepochopíš? Prečo nechápeš, že aj keď sa snaží zabudnúť, jednoducho to nejde? Pri každej činnosti si na neho spomeniem. Keď vyjdu hviezdy, myslím len na neho - ako sme sa na ne spolu pozerali a želali si jeden druhého. Viem, že nestojí za moje slzy a trápenie. Viem, že mi chceš pomôcť, ale ako mi chceš pomôcť? Aj keď ma zoberieš niekam, kde som túžila ísť, aj tak si budem vždy predstavovať, ako by sme tam mohli byť spolu. Aj keby si ma vzal na najšialenejšiu horskú dráhu s nádejou, že mi vyfučí z hlavy, aj tak by som si želala, aby sedel vedľa mňa a držal ma za ruku, aby kričal so mnou.

Chcem len čas. Chcem, aby sa mi zahojili rany, ktoré mi spôsobil. A od teba chcem, aby si počkal. Ak ma skutočne chceš, úprimne ľúbiš, počkáš na mňa. Pretože on bol pre mňa rovnako dôležitý, tiež som ho ľúbila a v kútiku srdca ešte stále čakám. Želám si, aby sa vrátil. Aby mi povedal, aký hlupák bol, že ma nechal odísť. Lenže.. viem, že sa nevráti. Lenže moje srdce to stále nechce pochopiť. Je zlomené a potrebuje čas, aby zabudlo. Tak mi ho, prosím ťa, dopraj. A buď mojou oporou, nech viem, že si tu pre mňa. Že ma skutočne chceš aj napriek tomu, že ťa neľúbim tak, ako som ľúbila jeho.

Pochop, že odo mňa odišiel. Len tak, bez vysvetlenia. Bojím sa, že to urobíš aj ty. Jednoducho sa bojím, že skončím zase sama, so zlomeným srdcom. Potrebujem čas, aby som ti začala dôverovať, že si iný. Lenže momentálne to nedokážem. Neverím nikomu. Aj keď mi moje vnútro vraví, že si iný. Aj keď vidím, ako sa snažíš. Lenže sa bojím, že raz prestaneš a odídeš, pretože ťa prestane baviť čakať. Ale budem tomu rozumieť, pretože viem, že by si radšej robil niečo zábavnejšie než čakal, kým sa dám znova dokopy.

Prepáč. Jedného dňa budem opäť schopná ľúbiť, ale teraz chcem byť sama, chcem ťa mať po svojom boku ako kamaráta. Chcem sa do teba zaľúbiť tak, ako som sa zaľúbila do neho. Chcem byť opäť sama sebou, šialenou a naivnou. Pretože taká som. Chcem, aby si ma vopred spoznal, pretože keď odídeš teraz, bude to bolieť, ale menej ako keby som ťa ľúbila šialenou láskou.

,,Vieš, možno teraz nedokážem milovať tak, ako som milovala, ale to neznamená, že toho nebudem schopná nikdy. Chcem len čas, ktorý potrebujem na nájdenie samej seba a na nabranie novej odvahy znova dôverovať. Všetko, čo od teba potrebujem je, aby si mi dokázal, že o mňa skutočne stojíš a budeš na mňa čakať."

Raz určite príde čas, kedy si konečne vydýchnem a bolesť prestane. Až vtedy ťa budem môcť pustiť do svojho srdca a začať ti dôverovať. Potrebujem, aby si sedel vedľa mňa, počúval ma a čakal. Lenže teraz ťa nedokážem vpustiť dnu. Nedokážem veriť nikomu. Pretože jeho som ľúbila pravou láskou, ktorá tak ľahko nevyprchne. Prosím ťa len o čas. Nič viac. Len čas.

Ahojte! 
Vrátila som sa k sérii Thoughts hidden in the stories! Príbeh alebo článok je vymyslený, nie je to z môjho života (zatiaľ, čo nie je, môže byť), ale chcem vám povedať, že my dievčatá potrebujeme vždy viac času na posunutie sa ďalej. Potrebujeme si opäť zceliť naše srdiečka, aby sme mohli opäť ľúbiť a nechať si ho znova zlomiť! 

Verím, že sa vám článok páčil a ak sa v ňom niekto našiel, vedzte, že nie ste sami! Máte okolo seba úžasných ľudí, ktorí určite počkajú, ak o vás skutočne stoja!

S láskou,
Nikol,xoxo

You May Also Like

0 Comments