SI SILNÁ A PRETO DOKÁŽEŠ ČOKOĽVEK!

by - februára 20, 2018

Práve som dopozerala vynikajúci a inšpiratívny film s názvom The Disaster Artist, v ktorom hrajú Dave Franco a James Franco a celý film je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Avšak mňa inšpiroval v inom ohľade, ktorý vám teraz poviem.

Svet je obrovské miesto, kde žije miliarda ľudí. To je známy a bežný fakt, ktorý vám povie úplne každý. Ale to, čo vám nikto nepovie je, že stačí málo, aby ste sa v tom svete cítili malí a bezmocní. Ľudia ťa možno často podceňujú, urážajú ťa a súdia ťa na základe toho, čo vidia. Nepoznajú ťa. Jednoducho pohľad im stačil, aby na teba povedali, že ty to nikdy nezvládneš. Ale ver mi, že svet je taký. Ľudia v ňom sú takí. Chcú dosiahnuť, aby si sa cítila menejcenná a vzdala sa. Chcú, aby si videla vlastnú bezcennosť, aby si si nahovárala, že si nula a že na to nemáš. Vieš, sú chvíle, kedy sa cítime bezmocní, podceňovaní a malí v tom veľkom svete, ale je to v poriadku. Dôležité je, aby si si pripomínala, že môžeš všetko. Dokážeš všetko. Nepodceňuj sa. Ver si

,,Ak ti niekto hovorí, že na to nemáš a podceňuje ťa, nie je to preto, že je to pravda. Ten človek chce v tebe vyvolať pocit menejcennosti, pretože sa bojí, že svojou odvahou a svojimi ambíciami dosiahneš to, čo chceš. Za všetkým stojí strach."

 Každý deň si hovorím, že ľudia by sa mali navzájom podporovať a pomáhať si. Mali by byť hrdý na to, že ich kamarát dosiahol úspech. Ale namiesto toho sa všetci v tebe snažia vzbudiť pocit menejcennosti. Je mi smutno, keď vidím, ako ťa podceňujú. A ešte horšie je, že sa necháš. Že to prijmeš a sama sebe si hovoríš, že si nula a nič nedokážeš. Nepočúvaj ich. Máš na výber - buď začneš žiť svoj vlastný život podľa seba, splníš si sny a nevzdáš sa ani po neúspechu, alebo jednoducho rezignuješ na základe rečí iných. Pamätaj, nikto nemôže rozhodnúť za teba. Musíš si určiť, čo je pre teba lepšie. Či vzdať sa všetkého, čomu si verila a čo môžeš dosiahnuť, alebo jednoducho postaviť sa a bojovať. Pretože ty nie si nula. Nie si menejcenná. Pamätaj, všetci sme si rovní! 

Možno máš niekedy pocit, že ťa nikto nemá rád, bojíš sa niečo urobiť, povedať, pretože sa bojíš, že sa všetci budú na tebe smiať. Viem, ten strach ťa bude sprevádzať vždy a ľudia sa ti budú smiať. Nezmeníš ich. Ver mi, ak sa budeš báť, ľudia ťa zmenia. Budeš neistá úplne vo všetkom, čo budeš robiť, budeš sa báť povedať to, čo máš na mysli - doslova sa budeš báť ľudí. A to chcú dosiahnuť. Chcú ťa prinútiť, aby ťa strach ovládol. Aby ťa mohli manipulovať. A viem, že väčšinou sa im to podarí, pretože dokázali vyvolať v tebe pocit, že si nenávidená a len vtipný vtip. 

Keď som pozerala film The Disaster Artist, dialo sa presne to isté. Smiali sa na filme, ktorý vytvorila hlavná postava Tommy (James Franco), a on to videl ako prvok nenávisti voči nemu. Celý život ho všetci podceňovali, nedali mu žiadnu šancu ukázať to, čo mal v sebe. Len vďaka jeho kamarátovi Gregovi (Dave Franco) zmenil pohľad a videl smiech, ako prejav lásky. Že sa možno nesmiali na ňom, ale na filme, ktorý natočil - videl zábavu, smiech, ktorý spôsobil jeho film. 
Čo tým chcem povedať je, že ľudia v nás zanechávajú rôzne pocity - dobré a zlé. Ale musíš si pamätať, že aj keď sa v tebe snažia vidieť a vnútiť ti pocit bezcennosti, predovšetkým ty rozhoduješ, ako sa k tomu postavíš. Či ten pocit menejcennosti prijmeš a necháš ho kontrolovať ťa, alebo sa postavíš a budeš bojovať za to, čo chceš aj napriek pochybnostiam, podceňovania iných. 

Každý potrebuje počuť, že na to má a že to dokáže. Preto píšem tieto riadky. Pre seba. Pre teba. Aby si sa nikdy nezačala podceňovať, aby si vedela, že aj napriek tomu množstvu ľudí, ktoré ťa považujú za nulu, som tu ja a hovorím ti, že to zvládneš. Nech je to hocičo. Musíš si sľúbiť - sama sebe, nie mne, nie rodičom ani priateľom - sebe, že to zvládneš. Že sa nenecháš ovplyvniť rečami druhých. Možno pre nich si nula, možno ťa oni podceňujú, ale ty si silná a máš na to! Tak si to priznaj. Pretože vedz, že akonáhle si sama pred sebou priznáš, že dokážeš čokoľvek, zrazu ťa tie reči ostatných prestanú trápiť. Akonáhle sa postavíš a prestaneš mať pocit menejcennosti, nebudeš mať strach. Pretože si nezastaviteľná. Môžeš dokázať veľké veci, o ktorých sa druhým len bude snívať. Si jediná, ktorá môže dať srdcu a duši to, po čom túžia. Nepodceňuj sa. 

,,Som jediná, ktorá môže zastaviť ten pocit, že na tento svet nepatrím. Že nič nedokážem. Som tá, ktorá sa môže postaviť a bojovať. Nie za ostatných, nie kvôli rodine, kvôli sebe - môjmu srdcu. Mám na to! Mám na to splniť si svoje sny. Nechcem a nebudem sa podceňovať!"

Nadýchni sa, drahá. Usmej sa. Zavri oči a predstav si to, čo tvoje srdce chce. Bije len pre teba, tak si ho nezlom. Nenechaj ho trpieť - uvedom si, že ľudia okolo teba, tí, ktorí ťa podceňujú najviac chcú, aby si sa vzdala. Aby si prestala bojovať. Nie je to nenávisť. Nie si žiadny vtip, na ktorom sa smejú. Je to len strach. Pretože sa boja vlastných snov. Boja sa bojovať za to, čo chcú. Preto ťa chcú zlomiť. Aby si mala strach. Prosím, nenechaj sa nimi zlákať na zlú stranu. Bojuj za svoje srdce tak, ako ono bojuje za teba. Nevzdaj sa. 

Ak niečo chceš, si dostatočne silná na to, aby si to dokázala.

Verím ti, že sa postavíš tomu strachu a budeš žiť. 

S láskou,
Nikol,xoxo You May Also Like

0 Comments