ORAVA - PHOTO DIARY

by - júna 21, 2018

Orava je mesto, ktoré každý, kto ho raz navštívil, ospevuje. A právom. 20.6.2018 som Oravu navštívila druhýkrát a musím povedať, že nestratila svoje čaro. Milujem tú krásnu prírodu, pokoj a ticho. Myslím si, že my Slováci máme byť právom hrdí na našu prírodu, pretože nám ju môžu všetci závidieť. Bohužiaľ ma mrzí, ako sa k nej stavajú ľudia, ktorým nerobí problém odhodiť papier na zem alebo plastové fľaše nahádzať do vody.

Príroda nielen na Orave, ale aj na celom Slovensku sa má čím pýšiť a každý Slovák by si mal uvedomiť, že šťastie nenájde v peniazoch, ale v pokojnom, tichom lese, kde má šancu byť sám so sebou, so svojimi myšlienkami a hlavne oddýchnuť si od stresu v mestách a od celkového ruchu v bežnom živote. Pretože každý z nás raz za čas potrebujeme vypnúť, uvoľniť sa a skryť sa niekde v tichu, pretože už možno nedokážeme zniesť neustály krik ľudí okolo nás. A ten pokoj, ticho a oddych od ľudí vám neponúknu peniaze.

Ale nechcem tu hovoriť o peniazoch a podobne. Chcem len zdôrazniť, ako si máte vážiť prírodu okolo seba a správať sa k nej s úctou. Keď už neplánujete výlet do lesa, hádžte papiere do koša, nie vedľa neho.

Photo diary

Oravský hrad


Oravský hrad je asi najznámejšia pamiatka, ktorú navštívi mnoho ľudí aj zo zahraničia. Milujem históriu hradov a zámkov, rada sa zaujímam, ako ľudia žili v minulosti a vždy rada počúvam sprievodcu, ktorý hovorí zaujímavé veci o rôznych miestnostiach. Miestnosti hradu som nefotila, pretože som si chcela prehliadku užiť a odniesť si z toho niečo. Ak ste na Oravskom hrade ešte neboli, určite ho navštívte, pretože je to naozaj krásny hrad a prostredie je nádherné. Obujte si pevnú obuv a hlavne hrad navštívte s pevnou vôľou prejsť množstvo schodov! Ale ten krásny výhľad stojí za tú námahu.Oravská priehrada - plavba loďou
Po Oravskom hrade nesmiem zabudnúť na plavbu loďou po Oravskej priehrade. Loď vás zavedie na ostrov, kde sa nachádza kostol, kaplnky a hrobka. V kostole nájdete krásne sochy svätých, mapy bývalých obcí, ktoré zatopili rieky - Biela Orava a Čierna Orava. Ostrov je zaujímavý hlavne tým, že je to zatopená obec Slanica, na ktorej sa postavil kostol a kaplnka. Nachádza sa tam socha Antona Bernoláka - zaujímavosť, ktorú nám oznámila sprievodkyňa bola, že je naschvál otočený tak, aby sa pozeral na svoju rodnú zem, keďže pochádzal z obce Slanica. Plavba loďou je príjemná, pomalšia, čiže si môžte všimnúť aj ostrov Vtáčnik, kde sa nachádzajú vzácne druhy vtákov. Milujem plavbu loďou, ten pokoj a šum vody je naozaj úžasný.

Verím, že sa vám článok páčil.
Boli ste už na krásnej Orave? Páčilo sa vám?

S láskou,
Nikol,xoxo

You May Also Like

0 Comments